DZIEŃ WYNALAZKÓW 2018!
Wpisany przez krakowska   

TO JUŻ WIEMY – kiedy i dlaczego endoproteza stawu biodrowego dla psa!

 
 
 
Dnia 2 marca 2018 roku uczniowie naszej szkoły mieli możliwość uczestniczenia w Dniu Wynalazków na Politechnice Krakowskiej. Dzień Wynalazków, organizowany już po raz czwarty z rzędu, to cykliczna prezentacja innowacyjnych, często bardzo śmiałych i ambitnych rozwiązań, które mają znacząco poprawić nasze życie.
Flagowe wydarzenie organizowane w Krakowie miało na celu przybliżyć młodzieży nowatorskie wynalazki. Nowinki poruszały tematykę: budownictwa, medycyny a także dziedzinę kosmetologii. Dwudziestoma nowinkami technicznymi jakie mogliśmy oglądać były m.in.: system ostrzeżeń meteorologicznych, endoproteza stawu biodrowego psa, oprzyrządowanie bronchoskopu z wizualizacją 3D, nowa pochodna lupeolu oraz urządzenie umożliwiające prowadzenie samochodu osobom niepełnosprawnym. Na sam koniec odbył się panel pt. "Porażki które prowadzą na szczyt. Jak odwaga i upór przysłużą się Twojemu start-up’owi?"


Dzień wynalazków miał znaczącą wartość edukacyjno-poznawczą dla odwiedzających z naszej szkoły.

 

Daria Owczarek
Uczennica LO- uczestniczka