Kolejny sukces uczniów ZSP w Zakliczynie w XXXI OLIMPIADZIE WIEDZY I UMIEJĘTNOŚCI BUDOWLANYCH
Wpisany przez krakowska   

 

Dnia 3 marca odbyły się zawody okręgowe XXXI Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie, którzy uzyskali największą ilość punków na I etapie (etapie szkolnym), tj:  Izabela Kot – 3TB, Bartosz Łatka – 4TB,Wojciech Górski – 3TB, Łukasz Ojczyk – 3TB, Krystian Tokarz – 3TB. W Polsce jest 12 okręgów, a w okręgu  rzeszowskim, w którym startowali uczniowie naszej szkoły brało udział 91 uczestników z różnych szkół. Trzech uczniów z ZSP Zakliczyn zakwalifikowało się do etapu centralnego, który odbędzie się w dniach 12-14 kwietnia 2018 r. w  Zespole Szkół Budowlanych im. Tadeusza Kościuszki w Zielonej Górze. Uczniowie, którzy zakwalifikowali się na etap centralny to:  Wojciech Górski, Łukasz Ojczyk, Krystian Tokarz.

Na zawody centralne z okręgu rzeszowskiego zakwalifikowało się łącznie ośmioro uczniów:
trzech uczniów - Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Józefa Piłsudskiego w Zakliczynie
• dwóch uczniów - Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 im. Tadeusza Kościuszki w Stalowej Woli
• dwóch uczniów - Zespół Szkół Budowlanych w Tarnowie
• jeden uczeń - Zespół Szkół Budowlanych im. Króla Kazimierza Wielkiego w Jaśle

Warto jednak zwrócić uwagę na wspaniałe wyniki całej drużyny,  gdyż wszyscy nasi uczniowie biorący udział w zawodach wywalczyli bardzo wysokie lokaty co pozwoliło na zajęcie drużynowo trzeciego miejsca w okręgu. Należy tu jednak zaznaczyć, że klasyfikacja szkół jest ustalana na podstawie sumy punktów wszystkich uczestników etapu okręgowego biorących  udział w zawodach z danej szkoły.

Gratulujemy sukcesów całej drużynie, a osobom zakwalifikowanym do etapu centralnego życzymy dalszych sukcesów.

mgr inż. Bartłomiej Zawisza