KOLEJNE WARSZTATY GASTRONOMICZNE PRZEDSZKOLAKÓW!!!
Wpisany przez krakowska   

PRZEDSZKOLE „WESOŁE MACZKI” Z OLSZYN

 
14 marca 2018 r. w Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Zakliczynie odbyły się Warsztaty Gastronomiczne z udziałem przedszkolaków z przedszkola „Wesołe Maczki” z Olszyn. Punktualnie o 9.30 na Warsztatach Szkolnych w towarzystwie Pań opiekunek (Anny Kłusek, Lucyny Trzaskowskiej, Ewy Baca, Karolina Kita, Małgorzata Waszczyszyn) pojawiło się blisko 50 przedszkolaków. Bardzo gorąco przywitał Je Dyrektor ZSP Krzysztof Małek.
 
Pan dyrektor szybko nawiązał kontakt z dziećmi, w swoim krótkim wprowadzeniu poinformował o programie warsztatów i zadaniach jakie stoją przed przedszkolakami, życzył wszystkim miłego pobytu w naszej szkole. Po powitaniu dyrektora głos zabrał  ks. Stanisław Trela, który w bardzo przystępny sposób opowiadał dzieciom o zbliżających się Świętach Wielkanocnych. Dzieci aktywnie uczestniczyły w duchowym przesłaniu księdza. Następnie dzieci ubrane w piękne fartuszki i czepki kucharskie, przystąpiły do zaplanowanych zajęć. Dzieci podzielono na cztery grupy. Pierwsza zajęła się wyrobem pizzy , druga wypiekiem ciasteczek, trzecia malowała gotowe ciasteczka, zaś czwarta próbowała swych sił przy tworzeniu dekoracji cukierniczych z masy cukrowej. Dzieci z zapałem przystąpiły do zajęć, widać było duże zaangażowanie w powierzone im zadania, a uśmiech na twarzach to dowód że sprawiało im to dużo radości  i przyjemności. W pracy pomagali, jednocześnie nadzorowali uczniowie klas gastronomicznych, a także Kubuś Puchatek, Koziołek Matołek i Księżniczka Ada. W czasie zajęć, dało się zauważyć  szybko postępującą  integracje młodzieży naszej szkoły z przedszkolakami . Nawiązały się przyjaźnie które widać na zdjęciach z zajęć. Po ciężkiej pracy przyszła pora na przyjemności , dzieci degustowały wyroby które same wcześniej wyprodukowały. Jednocześnie organizatorzy przygotowali niespodziankę w postaci fontanny czekoladowej. Ciepła, płynna, belgijska czekolada przypadła dzieciom do gustu.
 
Na zakończenie warsztatów cukierniczych wszystkim uczestnikom wręczono okolicznościowe dyplomy i  prezenty. Przedszkolaki  z dumą odbierały swoje wyróżnienia. Rozstania są zawsze trudne, tak było i w tym przypadku, ale rozstawaliśmy się w przekonaniu że spotkamy się ponownie za rok.
 
Organizatorzy warsztatów serdecznie dziękują osobom które udzieliły nam pomocy, a są to: Marta Kwaśniewska-Kobylarczyk, Bogdan Jaszczur, Józef Papuga i Andrzej Murczek. Szczególne podziękowania kierujemy do pani Anny Mielec  z wypożyczalni strojów" Aneks" która bezpłatnie wypożyczyła nam przepiękne stroje.
 
Duże podziękowania należą się młodzieży z klas gastronomicznych którzy brali czynny udział w przygotowaniach i czasie w czasie warsztatów cukierniczych, bez których te zajęcia by się nie odbyły. Są to uczniowie:

Klasa 4 TG: Natalia Grzegórzek
Klasa 2 TG: Emilia Nadolnik, Agnieszka Świerczek, Iza Matras, Dominika Wojakiewicz, Ada Łach,
                    Emilia Nędza, Urszula Ćwikła, Marlena Murczek, Eliasz Mietła.
Klasa 1 TG : Małgorzata Majcher, Klaudia Olszańska, Monika Sobol, Michał Wietecha.
Klasa 2 A :  Lidia Mączyńska , Kamil Kasprzyk

FOTORELACJA

autor artykułu: Tomasz Owca, autor zdjęć: Natalia Grzegórzek