WYCIECZKA PRZEDMIOTOWA W PORCIE LOTNICZYM KRAKÓW AIRPORT IM. JANA PAWŁA II W BALICACH
Wpisany przez krakowska   
 

W dniu 20.03.2018 r. wczesnym rankiem wyruszyliśmy na lekcję tematyczną pt. Turystyka w lotnictwie”, która została przeprowadzona w Centrum Edukacji Lotniczej działającym w porcie lotniczym w Krakowie.

Uczniowie kl. II i I TTM mieli możliwość przejścia z przewodnikiem „ścieżką pasażera”, czyli od momentu pojawienia się na lotnisku do momentu wejścia na pokład samolotu. Zapoznali się z tajnikami pracy lotniska, obowiązującymi na lotnisku procedurami oraz podstawowym słownictwem w języku obcym niezbędnym podczas podróży. Podczas prezentacji multimedialnej przeanalizowali ruch turystyczny w Polsce i na świecie, rolę turystyki w branży lotniczej, rozwój i funkcjonowanie lotniska oraz  wiele innych ciekawostek. Ponadto młodzież otrzymała propozycję ciekawych praktyk i stażu na lotnisku. Takie wyjazdy zawsze pozwalają lepiej poznać zawodowcom tajniki branży.
mgr Agata Bojdo Miłkowska