WARSZTATY DLA MŁODZIEŻY ORAZ KONFERENCJA POLONISTYCZNA DLA NAUCZYCIELI
Wpisany przez krakowska   
Wyzwania współczesnej komunikacji językowej w szkoleW czwartek, 15 marca bieżącego roku w szkole odbyły się zajęcia polonistyczne dla młodzieży szkolnej i gimnazjalnej oraz konferencja metodyczna dla nauczycieli. Z tej okazji mieliśmy przyjemność gościć w auli ZSP młodzież gimnazjalną z Paleśnicy oraz Domosławic, która razem ze swoimi polonistami wzięła udział w warsztatach poświęconych komunikacji językowej. Celem spotkania było pogłębienie wiedzy i umiejętności  z zakresu  kształcenia językowego we współczesnej szkole oraz wymiana doświadczeń językowych między uczniami, studentami i nauczycielami.
 
Program konferencji:

11.35- 15.00 Cykl warsztatów dla młodzieży poświęconych komunikacji językowej. Zajęcia z gimnazjalistami  przeprowadziła pani dr Agnieszka Kania, pracownik naukowy UJ, autorka programów i podręczników. Pomagały jej Karolina Fijoł i Monika Brytan, studentki  polonistyki  UJ z Krakowa, które przeprowadziły warsztaty dla naszych uczniów .

12.20-12.50  przerwa kawowa


13.30-15.00  konferencja naukowo-metodyczna   dla polonistów Wyzwania współczesnej komunikacji językowej w szkole . Co nas czeka w reformującej się szkole? Nowa podstawa programowa języka polskiego


W warsztatach aktywnie uczestniczyły klasy: 3LO, 4TG, 1TBG, 2TB, 2TG, 3TG oraz młodzież gimnazjalna z Paleśnicy i Domosławic. W konferencji udział wzięli zaproszeni poloniści ze szkół w Zakliczynie, Paleśnicy, Domosławicach, Stróżach oraz nauczyciele z zespołu humanistycznego ZSP. Zajęcia prowadzone były metodami aktywnymi  w twórczej, otwartej  i przyjaznej atmosferze. Dziękuję wszystkim  nauczycielom, studentkom i uczniom  za uczestnictwo oraz pomoc w organizacji!
 

Organizator: mgr Barbara Lasota