# KOMÓRKOMANIA W ZSP
Wpisany przez krakowska   
 

W tym roku szkolnym społeczność Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Zakliczynie przeprowadziła akcję edukacyjno informacyjną na temat idei dawstwa szpiku oraz 27 marca 2018 r. zorganizowała na terenie placówki Dzień Dawcy Szpiku. Pełnoletni uczniowie szkoły podjęli decyzję, że podarują komuś szansę na życie. Zarejestrowali się do bazy potencjalnych Dawców krwiotwórczych komórek macierzystych Fundacji DKMS. To bardzo wspaniała, godna pochwały, świadcząca o ogromnej dorosłości wobec świata i życia decyzja.
 
Białaczka oraz inne choroby nowotworowe coraz częściej dotykają ludzi na całym świecie. W znacznej większości przypadków można im pomóc poprzez zastosowanie odpowiedniego leczenia. Jedną z metod jest przeszczep krwiotwórczych komórek macierzystych z krwi lub szpiku od niespokrewnionego dawcy.
Wszystkim serdecznie dziękujemy za włączenie się w akcje.
 
Wolontariuszki
Justyna i Magda z klasy 1TOT