SUKCES W FINALE CENTRALNYM OLIMPIADY WIEDZY I UMIEJĘTNOŚCI BUDOWLANYCH!
Wpisany przez krakowska   

Rywalizacja w ramach XXXI Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych dobiegła końca. W dniach 12-14 kwietnia w Zielonej Górze odbył się Finał Centralny. Naszą szkołę reprezentowało 3 uczniów: Wojciech Górski, Krystian Tokarz i Łukasz Ojczyk.

Ogółem w XXXI edycji Olimpiady udział  wzięło 2861 uczniów ze 160 szkół. Zawody centralne XXXI edycji Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych odbyły się dnia 13 kwietnia 2018 roku w gmachu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubuskiego. Do zawodów finałowych zakwalifikowano 82 uczestników zawodów okręgowych z 41 szkół. W ramach rywalizacji w finale uczniowie mieli do rozwiązania 20 zadań podzielnych na trzy części. Łączna liczba punktów możliwych do uzyskania wynosiła 100 ,a łączny czas na rozwiązanie zadań wynosił 5 godzin. Warunkiem uzyskania tytułu laureata było osiągnięcie przynajmniej 50% łącznej liczby punktów. Trzeba jednak zaznaczyć, że pytania wcale nie były proste i wymagały szerokiej wiedzy z zakresu budownictwa. Uczniowie musieli wykazać się także sprytem, inteligencją i logicznym myśleniem.

Tytuł laureata zdobyli wszyscy trzej uczniowie. Zwalnia on z części pisemnej egzaminów zawodowych oraz daje przywilej przyjęcia na studia bez postępowania kwalifikacyjnego. Należy także wspomnieć, że suma uzyskanych punktów przełożyła  się także  na wysokie 8. miejsce ZSP w Zakliczynie w ogólnopolskim rankingu szkół.

Gratulujemy sukcesów w tak ważnych i liczących się zmaganiach trwających od 31 lat co dodatkowo potwierdza jak wysokiej rangi są to zawody.

mgr inż. Bartłomiej Zawisza