KOLEJNY SUKCES NASZYCH UCZNIÓW!!!
Wpisany przez krakowska   
 
 
Najlepsi mechanicy i kierowcy – w Zakliczynie! Finał Eliminacji Powiatowych Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego odbył się 24 kwietnia 2018r. w obiektach Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych.
 
Współorganizatorami turnieju był Małopolski Ośrodek Ruchu Drogowego oraz Wydział Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie. Uczestnicy rywalizowali w następujących konkurencjach: test z przepisów ruchu drogowego, test skrzyżowań, test z historii polskiej motoryzacji, jazda sprawnościowa samochodem z tzw. „talerzem Stewarda”, jazda sprawnościowa motorowerem po torze przeszkód, przygotowanie samochodu do jazdy.
 
O zwycięstwo walczyło dziewięć trzyosobowych drużyn, pięć reprezentujących miasto Tarnów oraz cztery powiat tarnowski. Naszą szkołę reprezentowali Technikum Mechanicznego: Patryk Nawalaniec, Marek Styczeń, Bartłomiej Wypasek. Puchar zwycięzcy w kategorii indywidualnej z otrzymał uczeń naszej szkoły – Bartłomiej Wypasek. W klasyfikacji drużynowej zwyciężył zespół z Zakliczyna, drugie miejsce zajęła drużyna ZST I w Tarnowie, trzecie ekipa reprezentująca ZSOiZ w Gromniku.
 
Turniej uatrakcyjniło szereg imprez towarzyszących. Równolegle do eliminacji turnieju BRD na terenie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Zakliczynie odbyła się akcja pt. „Lekcje BRD z Fundacją PZU w regionie Tarnowa, Brzeska i Nowego Sącza - II edycja” zorganizowana we współpracy z Fundacją Prodriver, w której w atrakcyjny i realistyczny sposób ukazywano zagrożenia na drodze i uczono sposobów radzenia sobie z nimi, m.in. poprzez symulator zderzeń i symulator dachowania, alkogogle,  pierwszą pomoc, warsztaty z BRD i profilaktyki alkoholowej w kontekście ruchu drogowego "Dlaczego nie warto jeździć po alkoholu". Akcję sfinansowano ze środków Fundacji PZU.

Warto pamiętać, że uczniowie reprezentujący ZSP w Zakliczynie od kilku lat zwyciężają w turnieju okręgowym, zajmują miejsca na podium w finałach wojewódzkich.
 
Gratulując udanego występu naszej drużynie, życzymy dalszych sukcesów w kolejnych zmaganiach na szczeblu wojewódzkim w Krakowie.
 
 
Sukcesy z poprzednich lat:

Krzysztof Małek