DZIEŃ OTWARTY SZKOŁY!
Wpisany przez krakowska   

 

W środę, 25 kwietnia w naszej szkole miał miejsce „Dzień Otwarty”, w którym uczestniczyli uczniowie III klas gimnazjalnych wraz z opiekunami z następujących miejscowości: Brzozowa, Domosławice, Gromnik, Jastrzębia, Olszyny, Paleśnica, Siemiechów, Złota.

Uczniowie przygotowali stoiska z informacjami o kierunkach kształcenia i tablice informacyjne z charakterystyką zawodów, prezentacje, informacje na temat możliwości uczestniczenia w wymianie polsko-niemieckiej.  Na przyszłych uczniów czekały liczne ciekawostki i zadania.

W programie oprócz pokazów sportowych, barmańskich znalazło się wiele innych atrakcji. Prezentacji poszczególnych kierunków kształcenia, poznaniu pracowni dydaktycznych, towarzyszyły eksperymenty, gry strategiczne i konkursy. Wszyscy mogli skorzystać z symulatora zderzeń, który umożliwiał doznanie emocji towarzyszących uczestnikom wypadku drogowego. Fani gier komputerowych sprawdzali się w profesjonalnym Salonie Gier. Miłośnicy teatru i sztuki odnajdywali atrakcje w auli, podczas spotkania z aktorem Jackiem Wojnickim. Chętni mogli sprawdzić swoje umiejętności uczestnicząc w konkursie czytania „łamańców językowych” oraz w Quizie z j. angielskiego. Przyszli budowlańcy mieli okazję zapoznać się z zasadami działania niwelatora i teodolitu.

Adepci sztuki kulinarnej zaprezentowali zawód technika żywienia i usług gastronomicznych Dla każdego znalazło się coś pysznego – były fantazyjne słodkości i wykwintne dania oraz pokaz pieczenia pizzy, której smak goście mogli sami ocenić. Prócz zwiedzania, gimnazjaliści mieli okazję porozmawiać z dyrekcją i nauczycielami uczącymi w szkole. Oferta edukacyjna została przyjęta przez naszych młodszych kolegów z wielkim entuzjazmem!  Dziękujemy za przyjęcie zaproszenia do ZSP w Zakliczynie. Zatem czekamy na Was.

FOTORELACJA

mgr Małgorzata Nowicka