KONKURS „ WALORY TURYSTYCZNE MOJEJ OKOLICY”
Wpisany przez krakowska   

 

16 maja 2018 r.  odbył  się   w naszej szkole konkurs „ WALORY TURYSTYCZNE MOJEJ OKOLICY” zorganizowany przez ZSP w Zakliczynie pod patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Zakliczyn- mgr Dawida Chrobaka.

Konkurs polegał na zaprezentowaniu  w ciekawy sposób unikalnych walorów turystycznych przyrodniczych i antropogenicznych swojej okolicy i był skierowany do uczniów szkół gimnazjum gminy Zakliczyn i gmin ościennych.

Ideą konkursu było rozbudzanie zainteresowania własnym regionem oraz chęci poznania historii, kultury, dziedzictwa, walorów naturalnych, atrakcji turystycznych regionu miejscowości, popularyzacja regionu, gminy, jako miejsca atrakcyjnego dla mieszkańców i turystów,  a także propagowanie  twórczej inwencji i samodzielnego kreatywnego myślenia wśród młodzieży klas  gimnazjum.

Do udziału w konkursie  zgłosili się uczniowie z następujących szkół: Zespół Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Zakliczynie, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Paleśnicy, Szkoła Podstawowa  Podole-Górowa, Szkoła Podstawowa w Siemiechowie, Publiczne Gimnazjum w Czchowie.

Prezentacja prac oceniana była przez jury w składzie:

1. Dyrektor ZSP w Zakliczynie- pan Jacek Świderski
2. Pani Elżbieta Kukla z biura podróży MAXIM sp. z o o oddział w Brzesku
3. Pani Marzena Misaczek z PTTK Oddziału Ziemi Tarnowskiej
4. Pan Janusz Flakowicz nauczyciel, przewodnik górski beskidzki, właściciel Agencji Turystyki Aktywnej w Zakliczynie.

Wybór zwycięzców był naprawdę trudny, gdyż wszyscy gimnazjaliści zaprezentowali się bardzo dobrze, a ich prace cechowała różnorodność  pod względem omawianej okolicy, walorów jak i zastosowanych technik prezentacji.

Werdyktem jury wyłoniono 3 miejsca:

I.   Magdalena Krupa- Publiczne Gimnazjum w Czchowie
II.  Krystian Stasianek- Szkoła Podstawowa Podole-Górowa
III. Bartosz Maciaszek – Zespół Szkolno-Przedszkolny w Paleśnicy

 
Zwycięzcy otrzymali ciekawe albumy, vouchery na wycieczki z biurem MAXIM sp. z o. o  jak i bony upominkowe. Wszyscy uczestnicy otrzymali certyfikaty oraz upominki. Warto wspomnieć, że nagrody zostały ufundowane przez Burmistrza Miasta i Gminy Zakliczyn, biuro podróży MAXIM sp. z o. o, PTTK oddział Ziemi Tarnowskiej oraz Stowarzyszenie  Edukacyjne „SZANSA” w Zakliczynie za  co serdecznie dziękujemy.
 

Dziękujemy za udział wszystkim uczestnikom oraz podjecie tego wyzwania, a także opiekunom za przygotowanie do konkursu. Mamy nadzieję, że spotkamy się w kolejnych edycjach konkursu.

Organizatorzy: Mariola Mężyk,  Agata Bojdo-Miłkowska