Z KRONIKI SPORTOWEJ...
Wpisany przez krakowska   
Kolejne sukcesy naszych uczniówDo udanych mogą zaliczyć obecny rok szkolny nasi reprezentanci w tenisie stołowym i piłce koszykowej.  Jako pierwsi do rywalizacji przystąpili zawodnicy w tenisie stołowym. Początkowym etapem były Mistrzostwa Powiatu tarnowskiego w Tenisie Stołowym drużynowym dziewcząt i chłopców, które odbyły się 13 listopada 2017 na hali sportowej przy ZSOiZ w Ciężkowicach. Drużyna w składzie: Piotr Bardon 2LO, Dominik Szczepański 1TBG, Szymon Hełmecki 1TTM - spisała się bardzo dobrze., wygrywając wszystkie swoje pojedynki bez straty seta  i zajęła pierwsze miejsce w tych mistrzostwach nie pozostawiając kolegom z innych szkół żadnych złudzeń, kto jest najlepszy. Równie dobrze wypadły nasze dziewczęta w składzie: Monika Woźniak 4TG, Monika Śliwa 3C, Oliwia Musiał 2TTM, które po bardzo emocjonującej walce o mistrzostwo z koleżankami z LO w Tuchowie, musiały uznać wyższość rywalek, nieznacznie z nimi przegrywając i ostatecznie zajmując drugie miejsce w Powiecie.

W dniu 14 marca 2018 w Zespole Szkół nr 2 w Tarnowie rozegrany został półfinał wojewódzki, w którym prawo startu mieli mistrzowie powiatów: bocheńskiego, dąbrowskiego, brzeskiego, nowosądeckiego, proszowickiego, tarnowskiego, wielickiego, m. Nowy Sącz, m. Tarnów. Również w tych zawodach nasza reprezentacja chłopców wypadła bardzo dobrze. W tym turnieju po emocjonujących spotkaniach, obfitujących w ciekawe zagrania i długie wymiany piłek drużyna z naszej szkoły zajęła ll miejsce.  Minimalnie lepsi okazali się tylko rywale z Dąbrowy Tarnowskiej.
 
 
YouTube ZSP:
Film 1, Film 2, Film 3, Film 4, Film 5
 
Kolejnym etapem rywalizacji były Mistrzostwa Województwa Małopolskiego. Finał odbył się 28 marca bieżącego roku na hali sportowej „Gorce” w Nowym Targu. W zawodach tych wzięły udział po cztery zespoły wyłonione w dwóch półfinałach i dwa z m. Krakowa. Rywalizacja sportowa stała na bardzo wysokim poziomie. Nasi chłopcy toczyli zacięte pojedynki.  Dla nikogo nie było straconych piłek, a akcje toczyły się punkt za punkt. W końcowym rozrachunku w tych zawodach zajęliśmy bardzo wysokie ll miejsce, zdobywając tym samym wicemistrzostwo Małopolski. Jest to najlepszy wynik naszej szkoły w tej dyscyplinie sportu, a także w sporcie drużynowym.

 
YouTube ZSP:
Film 1, Film 2, Film 3
 
W dniu 5 stycznia 2018 r. w hali sportowej w naszej szkole odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Piłce Koszykowej Chłopców, których byliśmy gospodarzami. W skład naszej reprezentacji wchodzili: Bartłomiej Kuboń 3TB, Michał Waśko 3TB, Pawłowski Tomasz 3TB, Łukasz Ojczyk 3TB, Krystian Tokarz 3TB, Wojciech Ojczyk  3TB, Kamil Majzner 3C, Piotr Bardon 2LO, Dominik Szczepański 1TBG, Kamil Jasiński 1TBG, Kamil Mrzygłód 1TBG, Jacek Śliwa 1A. Bardzo udanie dla nas zakończyły się te zawody. W zmaganiach w grupie nasza drużyna wygrała wszystkie mecze, a następnie powtórzyła ten wyczyn w fazie  finałowej zasłużenie zdobywając tytuł Mistrza Powiatu w roku szkolnym 2017/18. Następnym etapem rywalizacji były mistrzostwa rejonowe (między powiatowe) w których prawo udziału mieli mistrzowie powiatów: brzeskiego, dąbrowskiego, tarnowskiego i m. Tarnowa. 9 marca 2018  na hali sportowej TOSIR w Tarnowie Mościcach do walki o prymat najlepszej szkoły przystąpiły 3 zespoły. W pierwszym spotkaniu nasi chłopcy pewnie pokonali ZSP nr 2 w Brzesku, utrzymując przez całe spotkanie bezpieczną różnicę punktową. W drugim meczu musieli jednak uznać wyższość kolegów z ZST w Tarnowie. W ten oto sposób nasza reprezentacja osiągnęła bardzo dobry wynik, zdobywając Wicemistrzostwo Rejonu w piłce koszykowej.


Nad wszystkimi drużynami reprezentującymi naszą szkołę opiekę sprawował Łukasz Oświęcimski.
 
mgr Łukasz Oświęcimski