PIERWSZY PIKNIK RODZINNY!!!
ZSP w Zakliczynie – szkoła otwarta dla wszystkich!!!

Po raz pierwszy Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Zakliczynie otworzył swoje drzwi dla wszystkich. 27 maja gościliśmy całe, wielopokoleniowe rodziny oraz wszystkich, którzy chcieli ciekawie i aktywnie spędzić majowe popołudnie. Pracownicy szkoły i uczniowie przy ogromnym wsparciu Sponsorów przygotowali mnóstwo atrakcji. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Dzieci miały do dyspozycji dmuchane zjeżdżalnie, balony, malowanie twarzy, gry i zabawy przygotowane w pracowniach szkolnych.

Można było zobaczyć jak działa tablica interaktywna, wziąć udział w polsko-angielskich quizach oraz konkursie: „Co to za bajka?” prowadzonym głosem Kaczora Donalda.  Ogromnym zainteresowaniem cieszyły się doświadczenia w pracowni chemicznej, które dzieci nie tylko mogły oglądać, ale również  same przeprowadzać niektóre z nich. Ciekły azot był spektakularny. W sali biologicznej goście oglądali świat przez mikroskopy oraz wystawę  zwierząt, był także quiz biologiczny. Pracownia geograficzna wprowadzała w arkana wiedzy o świecie oraz turystyki, natomiast w sali informatycznej urządzono salon gier. Warte wspomnienia są również łamigłówki przygotowane przez matematyków w ich królestwie oraz doświadczenia i stacja meteorologiczna w miejscu pracy naszego fizyka. Zespół nauczycieli przedmiotów budowlanych zaprezentował jak używa się programu komputerowego AutoCad oraz jak funkcjonuje niwelator, teodolit i kamera termowizyjna. Oprawę sportową zapewnili nauczyciele wychowania fizycznego, którzy czuwali nad rozgrywkami w siatkówkę i piłkę nożną.

Dla zainteresowanych nauką w naszej szkole opiekunowie pracowni humanistycznej przygotowali prezentację o kierunkach kształcenia i ofercie edukacyjnej na nowy rok szkolny.

Dużym powodzeniem cieszyły się pokazy sprzętu strażackiego, motory policyjne, symulatory dachowania i zderzeń. W ten sposób, łącząc przyjemne z pożytecznym, uczestnicy pikniku mogli przypomnieć sobie zasady bezpieczeństwa na drodze oraz jak udzielić pierwszej pomocy poszkodowanym.

O podniebienia naszych gości zadbali nauczyciele zawodu oraz uczniowie. Przygotowano poczęstunek, niezapomniane potrawy z grilla, ciasta oraz czekoladową fontannę, szczególnie popularną wśród najmłodszych.

W trakcie pikniku odbyła się również zbiórka pieniężna na leczenie naszego ucznia Kamila, który walczy z nawrotem ciężkiej choroby i którego wspieramy w tak trudnym dla niego momencie.

Chcielibyśmy serdecznie podziękować  wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do organizacji pikniku: pracownikom szkoły, rodzicom, uczniom oraz sympatykom naszej szkoły.

To dzięki Wam, piknik okazał się sukcesem! Frekwencja i zadowoleni goście pokazują, że nasze wspólne działania mają sens. Dlatego już dziś  zapraszamy wszystkich na kolejny piknik rodzinny w ZSP.
Do zobaczenia za rok!

Dziękujemy wszystkim sponsorom,  a szczególnie:
1. Stowarzyszenie Edukacyjne „Szansa”
2. Rada Rodziców przy ZSP w Zakliczynie
3. Maciej Łącki, Drogeria Rosa
4. Monika Pajor, Firma handlowo usługowa Megi
5. Magdalena Drożdż, Firma Handlowo Usługowa E Milo
6. Sabina Olszańska, Strefa domu
7. Bernadeta Syrowy, Salon fryzjerski damsko-męski
8. Iwona Średniawa, Firma handlowo-usługowa
9. Sylwia Morys, Salon kosmetyczny Studio 16
10. Drogerie polskie