PIERWSZY PIKNIK RODZINNY!!!
Wpisany przez krakowska   
ZSP w Zakliczynie – szkoła otwarta dla wszystkich!!!
 
 
Po raz pierwszy Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Zakliczynie otworzył swoje drzwi dla wszystkich. 27 maja gościliśmy całe, wielopokoleniowe rodziny oraz wszystkich, którzy chcieli ciekawie i aktywnie spędzić majowe popołudnie. Pracownicy szkoły i uczniowie przy ogromnym wsparciu Sponsorów przygotowali mnóstwo atrakcji. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Dzieci miały do dyspozycji dmuchane zjeżdżalnie, balony, malowanie twarzy, gry i zabawy przygotowane w pracowniach szkolnych. 

 
Można było zobaczyć jak działa tablica interaktywna, wziąć udział w polsko-angielskich quizach oraz konkursie: „Co to za bajka?” prowadzonym głosem Kaczora Donalda.  Ogromnym zainteresowaniem cieszyły się doświadczenia w pracowni chemicznej, które dzieci nie tylko mogły oglądać, ale również  same przeprowadzać niektóre z nich. Ciekły azot był spektakularny. W sali biologicznej goście oglądali świat przez mikroskopy oraz wystawę  zwierząt, był także quiz biologiczny. Pracownia geograficzna wprowadzała w arkana wiedzy o świecie oraz turystyki, natomiast w sali informatycznej urządzono salon gier. Warte wspomnienia są również łamigłówki przygotowane przez matematyków w ich królestwie oraz doświadczenia i stacja meteorologiczna w miejscu pracy naszego fizyka. Zespół nauczycieli przedmiotów budowlanych zaprezentował jak używa się programu komputerowego AutoCad oraz jak funkcjonuje niwelator, teodolit i kamera termowizyjna. Oprawę sportową zapewnili nauczyciele wychowania fizycznego, którzy czuwali nad rozgrywkami w siatkówkę i piłkę nożną.
  
Dla zainteresowanych nauką w naszej szkole opiekunowie pracowni humanistycznej przygotowali prezentację o kierunkach kształcenia i ofercie edukacyjnej na nowy rok szkolny.

 
Dużym powodzeniem cieszyły się pokazy sprzętu strażackiego, motory policyjne, symulatory dachowania i zderzeń. W ten sposób, łącząc przyjemne z pożytecznym, uczestnicy pikniku mogli przypomnieć sobie zasady bezpieczeństwa na drodze oraz jak udzielić pierwszej pomocy poszkodowanym.  

 
O podniebienia naszych gości zadbali nauczyciele zawodu oraz uczniowie. Przygotowano poczęstunek, niezapomniane potrawy z grilla, ciasta oraz czekoladową fontannę, szczególnie popularną wśród najmłodszych.

 
W trakcie pikniku odbyła się również zbiórka pieniężna na leczenie naszego ucznia Kamila, który walczy z nawrotem ciężkiej choroby i którego wspieramy w tak trudnym dla niego momencie.

 
Chcielibyśmy serdecznie podziękować  wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do organizacji pikniku: pracownikom szkoły, rodzicom, uczniom oraz sympatykom naszej szkoły.

 
To dzięki Wam, piknik okazał się sukcesem! Frekwencja i zadowoleni goście pokazują, że nasze wspólne działania mają sens. Dlatego już dziś  zapraszamy wszystkich na kolejny piknik rodzinny w ZSP. 
Do zobaczenia za rok!
 

Dziękujemy wszystkim sponsorom,  a szczególnie: 
1. Stowarzyszenie Edukacyjne „Szansa”
2. Rada Rodziców przy ZSP w Zakliczynie
3. Maciej Łącki, Drogeria Rosa
4. Monika Pajor, Firma handlowo usługowa Megi
5. Magdalena Drożdż, Firma Handlowo Usługowa E Milo
6. Sabina Olszańska, Strefa domu
7. Bernadeta Syrowy, Salon fryzjerski damsko-męski
8. Iwona Średniawa, Firma handlowo-usługowa 
9. Sylwia Morys, Salon kosmetyczny Studio 16
10. Drogerie polskie
11. Iwona Pach-Mytnik, „Mika” Sklep dziecięcy
12. Zofia Słowińska, FHU Tęcza
13. Marian Świderski, Emal Farby lakiery kleje narzędzia
14. Rafał Wieczorek, Greentar Ogrody
15. Maciej Sulima
16. Jacek Ściborowicz, Medivita
17. Anna Mielec, Wypożyczalnia strojów „Anex”
18. Delikatesy Centrum –Zakliczyn
19. Łukasz Kosakowski,  Zieleniak
20. Firma Wimal
21. Sławomir Świerczek
22. Olszański- Stacja paliw
23. Litwiński- Transport Sprzęt Budownictwo
24. Piotr Rydz, Cukiernictwo Artystyczne
25. Paweł Sakłak, SKOK Jaworzno
26. Magdalena Świderska, Studio Fryzjerskie- Megi     

Jak również dziękujemy:
 Strażakom OSP w Zakliczynie
Komendantowi Miejskiej  Policji w Tarnowie
 Zakliczyn Info 
 Robertowi Barysowi Prezesowi Fundacji Prodriver
Burmistrzowi  Miasta Zakliczyn 
Proboszczom obu Parafii 

Anna Luna- Świerczek
Katarzyna Wieczorek