ZSP ZAKLICZYN POPULARNY WŚRÓD PRZEDSZKOLAKÓW!!!
Wpisany przez krakowska   
Kolejne warsztaty gastronomiczne dla Przedszkolaków
 
 
W dniach 5-6.06.2018 r. na Warsztatach Szkolnych Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Zakliczynie odbyły się kolejne Warsztaty gastronomiczne dla Przedszkolaków. 5 czerwca gościliśmy dwa przedszkola z Siemiechowa. 6 czerwca przybyły do nas dzieciaki z Publicznego Przedszkola z Lusławic. Maluchy przybyły w towarzystwie rodziców i opiekunów, wśród których było kilka naszych absolwentek, które miło wspominają czas spędzony w naszej szkole. Przybyłych gości przywitali nasi dyrektorzy – Krzysztof Małek i Jacek Świderki. Panowie dyrektorzy szybko nawiązali kontakt z dziećmi, w swoich krótkich wprowadzeniach poinformowali o programie warsztatów i zadaniach jakie stoją przed nimi, równocześnie życzyli wszystkim miłego pobytu w naszej szkole. Następnie dzieci ubrane w piękne fartuszki i czepki kucharskie, przystąpiły do zaplanowanych zajęć. Dzieci podzielono na trzy grupy. Pierwsza zajęła się wyrobem pizzy , druga wypiekiem ciasteczek, trzecia malowała gotowe ciasteczka. Dzieci z zapałem przystąpiły do zajęć, widać było duże zaangażowanie w powierzone im zadania, a uśmiech na twarzach to dowód że sprawiało im to dużo radości  i przyjemności. W pracy pomagali, jednocześnie nadzorowali uczniowie klas gastronomicznych, a także Kubuś Puchatek, Koziołek Matołek i Tygrysek. Po ciężkiej pracy przyszła pora na przyjemności , dzieci degustowały wyroby które same wcześniej wyprodukowały. Jednocześnie organizatorzy przygotowali niespodziankę w postaci gorącej czekoladowej z ekspresu.
 
Na zakończenie warsztatów cukierniczych wszystkim uczestnikom wręczono okolicznościowe dyplomy i  prezenty. Przedszkolaki  z dumą odbierały swoje wyróżnienia. Rozstania są zawsze trudne, tak było i w tym przypadku, ale rozstawaliśmy się w przekonaniu że spotkamy się ponownie za rok.
 
Organizatorzy warsztatów serdecznie dziękują osobom które udzieliły nam pomocy, a są to: Alicja Kukulska, Aleksandra Ludwa, Jadwiga Kwiek , Bogdan Jaszczur, Józef Papuga i Andrzej Murczek. Szczególne podziękowania kierujemy do pani Anny Mielec  z wypożyczalni strojów" Aneks" która bezpłatnie wypożyczyła nam przepiękne stroje.
 
Duże podziękowania należą się młodzieży z klas gastronomicznych którzy brali czynny udział w przygotowaniach i czasie w czasie warsztatów gastronomicznych, bez których te zajęcia by się nie odbyły. Są to uczniowie:
 
Klasa I TGB: Monika Soból, Michał Wietecha, Klaudia Gucwa, Szpak Joanna, Gołąb Monika, Hołda Paulina, Sylwia Bijak, Natalia Dzięciołowska, Gabrysia Krzyżak
Klasa 2 TG: Marlena Murczek, Emilia Nadolnik, Emilia Nędza, Agnieszka Świerczek, Izabela Matras Jarosław Ryś, Arkadiusz Sikorski, Eliasz Mietła, Patryk Stechura, Konrad Migała.
 
Tomasz Owca