NARODOWE CZYTANIE „PRZEDWIOŚNIA” S. ŻEROMSKIEGO!
Wpisany przez krakowska   

 

W sobotę 8.09.2018r. z balkonu kamienicy Państwa Anny i Roberta Pachów w Zakliczyńskim Rynku, miało miejsce Narodowe Czytanie „Przedwiośnia” S. Żeromskiego. Nobilitujące były dla nas słowa Burmistrza Miasta i Gminy Zakliczyn – Pana Dawida Chrobaka oraz Dyrektora Gminnej Biblioteki Publicznej – Pani Romany Nosek, którzy uroczyście rozpoczęli przedsięwzięcie.

Akcja po raz pierwszy została zrealizowana poza budynkiem szkoły i skierowana do szerokiej rzeszy mieszkańców i przybyłych do Zakliczyna gości. Uczniowie, absolwenci i nauczyciele nie tylko czytali powieść, ale również rozdawali ulotki z fragmentami utworu i częstowali okolicznościowymi krówkami. Na specjalnie przygotowanych opakowaniach cukierków, zamieszczono informacje o projekcie oraz ciekawostki związane z utworem i jego autorem. Uwagę zwracały kostiumy uczestników, oddające klimat utworu. Za ich bezpłatne udostępnienie serdecznie dziękujemy Pani Annie Mielec.

Przedsięwzięcie udało się dzięki zaangażowaniu dużej liczby osób. Wszystkim, którzy przyczynili się do jego organizacji, bardzo serdecznie dziękuję. Szczególne podziękowania kieruję do uczestniczących w sobotnim działaniu. To uczniowie i absolwenci: Julia Ogonek, Jakub Tabiś, Oliwia Murczek, Żaneta Chochlińska, Ewa Kaczmarczyk, Monika Grzyb, Łukasz Ojczyk, Tomasz Budyn, Daniel Tabiś, Weronika Stanuch, Katarzyna Bednarz, Gabriela Kwiek, Kamila Hajdecka, Justyna Bijak, Oliwia Sieja, Patrycja Michalik, Justyna Zając, Sylwester Zięba, Bartek Kubik, Mateusz Kubik, Bartosz Krakowski, Mateusz Janik oraz nauczyciele: Marta Bil, Mariola Mężyk, Joanna Dobrzańska, Ewa Potępa, Arleta Zwolińska, Jacek Wojnicki, Marta Kwaśniewska – Kobylarczyk.
 

Do opanowania tremy z pewnością przyczyniła się wspaniała szarlotka upieczona przez  nauczyciela Tomasza Owcę  i doskonała atmosfera miejsca, za co dziękujemy Państwu Pachom.

Danuta Skalska – Cygan

 

W załącznikach:

Projekt ulotek

Ciekawostki i cytaty

Relacja przygotowana przez Tarnowską TV