planlekcji4

„BĄDŹ EKO – KSZTAŁTOWANIE POSTAW PROEKOLOGICZNYCH WŚRÓD UCZNIÓW II”

Opublikowano: piątek, 28 sierpień 2020

27 kwietnia 2020 rozpoczęła się realizacja projektu „Bądź EKO – kształtowanie postaw proekologicznych wśród uczniów II” współfinansowanego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie.
Celem projektu jest podnoszenie poziomu świadomości ekologicznej uczniów i wzrost wiedzy z zakresu ochrony środowiska.

W ramach projektu przewidziano realizację:

* w szkołach ponadpodstawowych, które zgłosiły chęć udziału w projekcie tj. Liceum Ogólnokształcącym w Tuchowie, Zespole Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych
w Ciężkowicach, Zespole Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Gromniku, Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Ryglicach, Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Zakliczynie, Zespole Szkół Licealnych i Technicznych w Wojniczu 10 godzin zajęć ekologicznych oraz wyjazd edukacyjny do Farmy fotowoltaicznej i Ścieżki Przyrodniczo – Leśnej
w Wierzchosławicach, a także Kampanie informacyjno – promocyjne „Bądź EKO”.
* w Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym w Wierzchosławicach - Dwudniaki zajęcia ekologiczne z elementami plastyki (10 godz.), wyjazd edukacyjny do Muzeum Przyrodniczego i Skamieniałego Miasta w Ciężkowicach oraz Kampanie informacyjno – promocyjne „Bądź EKO”.

W ramach kampanii w szkołach zostaną zorganizowane:
•    Konkurs „Recykling? I like it” polegający na wykonaniu przedmiotów z surowców wtórnych;
•    Konkurs „Konsumuję. Segreguję.” polegający na wykonaniu plakatu nt. segregacji odpadów;
•   Konkurs – gra wielkoformatowa;
•   Konkurs – quiz ekologiczny- przyrodniczy;
•    doposażenie Kącików Ekologicznych, w których zostaną umieszczone zakupione w ramach projektu kosze do segregacji śmieci, kompostowniki oraz posadzone kwiaty w donicach;
•    warsztaty z pracownikami Parków Krajobrazowych Województwa Małopolskiego połączone z instalacją budek lęgowych dla ptaków, owadów i jeży;
•    Akcja Sprzątanie Świata.
Dla najlepszych uczniów biorących udział w konkursach przewidziane są nagrody.

Wartość projektu „Bądź EKO – kształtowanie postaw proekologicznych u uczniów II” wyniesie 44 581,00 zł,  w tym wysokość dofinansowania ze środków WFOŚiGW w Krakowie wyniesie 35 611,11 zł, natomiast wkład własny powiatu 8 969,89 zł.

W celu wspólnej realizacji projektu zaplanowano współpracę z:
•    Zespołem Parków Krajobrazowych Województwa Małopolskiego oddział Tarnów
w zakresie przeprowadzenia warsztatów dla uczniów pt.  „Ochrona owadów zapylających”,
•    Branżową Organizacją Odzysku Opakowań w Tarnowie w zakresie koordynowania Akacją Sprzątanie Świata – zapewnienie worków oraz rękawiczek,
•    Stowarzyszeniem Bractwo Kurkowe w Ciężkowicach w zakresie oprowadzenia uczniów SOSW po Rezerwacie Przyrody Skamieniałe Miasto w Cieżkowicach,
•    Castorama Tarnów w zakresie zapewnienia materiałów niezbędnych do wykonania budek lęgowych dla ptaków, owadów i jeży, farb magnetycznych oraz podłoża do kwiatów. (WJ)

Regulamin Konkurs GRA planszowa wielkoformatowa

Regulamin Konkursu Plastycznego KONSUMUJĘ. SEGREGUJĘ

Regulamin Konkursu QIUZ ekologiczno - przyrodniczy

Regulamin Konkursu Recykling. I like it

Regulamin uczestnictwa w projekcie Bądź EKO II 2020

AKCJA ,,SPRZĄTANIE ŚWIATA” – PROJEKT BĄDŹ EKO

W środę 9 września uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Akcji „Sprzątanie świata” organizowanego w ramach projektu „Bądź EKO – kształtowanie postaw proekologicznych wśród uczniów II” realizowanego w ramach „Konkursu na zadania nieinwestycyjne z zakresu edukacji ekologicznej” ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie. Dzięki takiemu działaniu uczniowie uświadomili sobie, że wyrzucane do wody lub porzucane w lesie szklane i plastikowe butelki, foliowe torby i opakowania po produktach spożywczych, stwarzają bezpośrednie zagrożenie dla naszego środowiska. Dziękujemy uczniom za ich ogromne zaangażowanie w tą akcję!

Filmy promujące

{nomultithumb}  {nomultithumb}