PLAN LEKCJI
Wpisany przez krakowska   
Piątek, 13 Październik 2017 16:52
Na stronie pojawił się plan lekcji,

który obowiązuje od 16 października 2017 roku.

 
WSPANIAŁY SUKCES NASZYCH UCZENNIC!
Wpisany przez krakowska   
Czwartek, 12 Październik 2017 20:27
 

10 października 2017r. uczennice Liceum Ogólnokształcącego: Agnieszka Szczecina, Kinga Kołodziej i Wiktoria Ludwa zaprezentowały swoje umiejętności recytatorskie i wokalne. Pokazały nie tylko swój kunszt artystyczny, ale także talent aktorski. Oczywiście w kategorii artystycznej: recytacja zdobyliśmy I MIEJSCE, a w kategorii: poezja śpiewana otrzymaliśmy WYRÓŻNIENIE. Laureatom wręczono dyplomy oraz nagrody książkowe i rzeczowe. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy za udział i pamiątkowe gadżety. Finał X Międzypowiatowego Turnieju Sztuki Recytatorskiej POSZUKIWANIA, odbędzie się 26 października 2017 r. w sali audytoryjnej Regionalnego Centrum Kulturalno-Bibliotecznego w Brzesku.
Więcej…
 
NOC NAUKOWCÓW 2017 W TARNOWIE
Wpisany przez krakowska   
Wtorek, 10 Październik 2017 19:55
 

Nauka nie musi oznaczać nudy i siedzenia w czterech ścianach! Takiego zdania byli zapewne mgr Rafał Radźko, mgr Monika Mrzygłód i mgr Bernadeta Krupa, zabierając uczniów naszej szkoły na Małopolską Noc Naukowców w piątek 29 września.
Więcej…
 
MAREK GOŁĄB – WSPOMNIENIE…
Wpisany przez krakowska   
Sobota, 07 Październik 2017 10:00
 
 
Odszedł na wieczny spoczynek wspaniały człowiek, wybitny sportowiec, świetny trener. Postać nietuzinkowa w historii polskich ciężarów. Brązowy medalista Igrzysk Olimpijskich w Meksyku, wielokrotny medalista Mistrzostw Świata i Europy. Po tym jak karierę przerwała mu kontuzja, także trener – wychowawca wielu pokoleń zawodników, w tym reprezentantów Polski.      

Gdy w 2008 r. pojawił się w hali ZSP Zakliczyn i powiedział, że właśnie tu odbędą się Mistrzostwa Polski w Podnoszeniu Ciężarów wielu przyjęło tą deklarację z niedowierzaniem. Dopiął swego i na podeście w szkolnej hali mieszkańcy Zakliczyna i okolic mogli oglądać zmagania czołowych sztangistów w kraju.  Sala nie mogła pomieścić wszystkich chętnych, a było co oglądać. Ozdobą zawodów był występ Marcina Dołęgi OKS Otwock w kategorii +105 kg, który jako pierwszy zawodnik w Polsce wyrwał sztangę o ciężarze 201 kg! W podrzucie uzyskał rezultat 235 kg, a w dwuboju olimpijskim 436 kg ustanawiając dwa rekordy Polski. Pamiętam jak wtedy pan Marek promieniał zbierając zasłużone pochwały za doskonale zorganizowane zawody. Zanim skończyły się 78 Mistrzostwa oznajmił, że właśnie załatwił, że zorganizujemy w Zakliczynie następne takie imprezy. Za jego staraniem 82 Mistrzostwa Polski w Podnoszeniu Ciężarów będące eliminacjami do Igrzysk Olimpijskich w Londynie znów zagościły w hali naszej szkoły. To wówczas nominacje na igrzyska wywalczyli: Marcin Dołęga, Adrian Zieliński, Bartłomiej Bonk i Arsen Kasabijew.


 
Zawsze pełen energii, entuzjazmu i optymistycznie nastawiony wobec otaczającej go rzeczywistości. Człowiek czynu dla którego nie było rzeczy niemożliwych.

 
Kochał sport. Zawsze i wszędzie starał się popularyzować swoją dyscyplinę sportu i niczym się nie zrażał. Z grupką entuzjastów ćwiczył podnoszenie ciężarów, początkowo we własnym garażu. Umiał sobie zjednywać ludzi, dzięki pogodnemu podejściu do życia i poczuciu humoru. Ciągle snuł nowe plany, zamierzenia…
Polski sport poniósł wielką stratę.
 mgr Mariusz Lasota
 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 2 z 129
facebook

youtube

nasza_szkola

projekt

mche

modernizacjaii

mistrzowie_w_zawodzie

erasmus+

mche

zakliczyn

ranking

dlaczego_lo

ewd

ewaluacja

projekt

edu

ted

stowarzyszenie edukacyjne szansa

podreczniki

warsztaty_szkolne

szczesliwy_numerek

mlodzimlodym

bez_barier