CAŁA POLSKA CZYTA!

Opublikowano: piątek, 27 październik 2023

b_250_0_16777215_0_0_images_krakowska.u_Aktualnosci_2023_2024_cala_polska_czyta_001.jpgW dniach od 26 do 29 października 2023 roku odbywały się w Krakowie 26. Międzynarodowe Targi Książki. Tradycyjnie już, na te cztery dni Kraków stał się międzynarodową stolicą literatury. Jest to niezwykłe wydarzenie nie tylko dla wszystkich bibliofilów. Targi bowiem stwarzają okazję nie tylko do zakupu ciekawych i wyjątkowych pozycji książkowych, poznania ich autorów, wydawców, udziału w interesujących wykładach i warsztatach, są przede wszystkim niezapomnianą podróżą po świecie szeroko rozumianej literatury.

Hasłem przewodnim tegorocznej edycji targów były słowa polskiej noblistki Wisławy Szymborskiej – „Tyle naraz świata, ze wszystkich stron świata”, które idealnie oddały charakter wydarzenia. Przez cztery dni Międzynarodowe Centrum Targowo-Kongresowe EXPO było miejscem spotkań z literaturą, stało się również przestrzenią
do dialogu międzykulturowego i międzypokoleniowego. To właśnie tam spotykali się ludzie w różnym wieku, z różnych krajów, miast i środowisk, ludzie reprezentujący różne doświadczenia i poglądy.

Uczniowie naszej szkoły odwiedzili targi 26 października. Było to dla nich z pewnością ciekawe i ważne doświadczenie, które, mamy nadzieję, zaowocuje jeszcze większym zainteresowaniem czytelnictwem wśród młodych ludzi. (A.W-Ś)

/cala_polska_czyta /cala_polska_czyta /cala_polska_czyta /cala_polska_czyta
/cala_polska_czyta