KONFERENCJA MŁODEGO EKOLOGA – WSPÓLNA DROGA KU ZRÓWNOWAŻONEJ PRZYSZŁOŚCI

Opublikowano: niedziela, 19 listopad 2023

Konferencja Młodego Ekologa

17 listopada 2023 r. nasza szkoła zorganizowała pod patronatem NFOŚiGW niezwykłe wydarzenie – Konferencję Młodego Ekologa.

W spotkaniu brali udział uczniowie szkół podstawowych z powiatu tarnowskiego oraz uczniowie naszej szkoły – Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Zakliczynie.
W ramach Konferencji zostały przeprowadzone wykłady połączone z cyklem doświadczeń chemicznych na tematy ekologiczne, zasadzono drzewo upamiętniające dzień Konferencji oraz integrowano się podczas wspólnego posiłku. Dzięki takiemu przedsięwzięciu podniesiono świadomość ekologiczną i kształtowano postawy proekologiczne wśród dzieci i młodzieży.

Całe wydarzenie finansowane było ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w ramach Programu Regionalnego Wsparcia Edukacji Ekologicznej Część 2) Fundusz Ekologii.

(WN)

Konferencja Młodego Ekologa  Konferencja Młodego Ekologa  Konferencja Młodego Ekologa  Konferencja Młodego Ekologa