DZIAŁANIA PROFILAKTYCZNE W SZKOLE Z ZAKRESU PROFILAKTYKI UNIWERSALNEJ

Opublikowano: wtorek, 03 grudzień 2019

b_250_0_16777215_0_0_images_krakowska.u_Aktualnosci_2019_2020_spotkanie_z_policjantem.JPGRealizując założenia szkolnego programu wychowawczo-profilaktycznego w listopadzie w szkole podjęto szereg inicjatyw edukacyjno-profilaktycznych skierowanych do różnych grup odbiorców.

W dniu 13.11.2019r. podczas zebrania z rodzicami sierż. szt. Michał Frużyński z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie podzielił się z rodzicami i nauczycielami swoją wiedzą nt „Nowych substancji psychoaktywnych”.

W dniu 19.11.2019r specjaliści z Wydziału Prewencji KMP spotkali się podczas zajęć edukacyjno-profilaktycznych z uczniami klas I-ych. Zajęcia dotyczyły „Odpowiedzialności nieletnich za popełnione czyny karalne w tym cyberprzemoc”. Udział w spotkaniu i przekazana wiedza, poparta przykładami z praktyki policyjnej, przyczyniła się do podniesienia świadomości młodych ludzi. Można mieć nadzieję, że wyższa świadomość to bardziej odpowiedzialne wybory.

W dniu 28.11.2019r w szkole przeprowadzona została sesja naukowo-profilaktyczna „Twarzą w twarz z problemami nastolatków”.

Powyższe działania wpisują się w realizację kierunku polityki oświatowej państwa w roku szkolnym 2019/2020 „Profilaktyka uzależnień w szkołach i placówkach oświatowych”.

Wyrażam podziękowanie za przyjęcie zaproszenia i podzielenie się swoją wiedzą z Rodzicami, Nauczycielami i Uczniami specjalistom Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie: asp. szt Agnieszce Seyrlhuber oraz sierż. szt. Michałowi Frużyńskiemu. (JD)