DRODZY RODZICE!

Opublikowano: czwartek, 21 maj 2020

Nikt się nie spodziewał takiej  sytuacji, że nagle zostaną zamknięte wszystkie szkoły i przedszkola oraz inne miejsca w przestrzeni społecznej i że ten stan będzie się przedłużał na kolejne tygodnie, nawet miesiące, a szkoła przeniesie się do domu.  Przedłużająca się izolacja i docierające z mediów informacje naruszają  poczucie bezpieczeństwa, a co za tym idzie mogą pojawić się trudne emocje: lęk, niepewność, apatia. Przeżywany aktualnie kryzys epidemiologiczny może mieć ogromny wpływ na zdrowie psychiczne nas wszystkich: dzieci i młodzieży, ich rodziców oraz nauczycieli.

Teraz jak nigdy dotąd Rodzice są pierwszymi, którzy powinni zauważyć niepokojące sygnały u swojej pociechy. Oczywiście istnieje możliwość skorzystania z Tele-porady pedagoga, psychologa, ale w codziennych relacjach z bliskimi  przyda się podstawowa wiedza, aby właściwie zareagować na pojawiające się trudności i udzielić swojemu dziecku emocjonalnego wsparcia.W załączniku znajduje się podstawowy zestaw działań „PIERWSZA POMOC EMOCJONALNA W DOMU”.(JD)