ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W POLSKO-NIEMIECKIEJ WYMIANIE MŁODZIEŻY!

Opublikowano: wtorek, 01 czerwiec 2021

Drodzy uczniowie,
w roku szkolnym 2021/2022 chcielibyśmy po raz kolejny podjąć współpracę z naszą szkołą partnerską w Bad Segeberg (w pobliżu Hamburga) w celu przeprowadzenia wymiany szkolnej. Ze względu na pandemię koronawirusa chcielibyśmy, żeby wymiana miała charakter hybrydowy, tj. uczniowie naszej szkoły spotykają się z uczniami z Niemiec za pośrednictwem platformy internetowej. Na stronie internetowej: BBZ Bad Segeberg Start - BBZ Bad Segeberg (bbz-se.de) można się dowiedzieć więcej o szkole niemieckiej.

Wymiana hybrydowa odbędzie się w trzech etapach (przygotowanie, realizacja i prezentacja), a główna część będzie miała miejsce w tygodniu od 27.09. do 02.10.2021r. W tym czasie będziecie zwolnieni z zajęć lekcyjnych.

Nasze spotkania będą miały formę dużego projektu, który będzie realizowany w mniejszych, polsko-niemieckich grupach. Tematyka projektu zostanie omówiona na etapie przygotowania projektu. Chodzi o to, aby przeprowadzić wspólny projekt z uczniami z Niemiec, ukazujący zarówno różnice, jak i podobieństwa w obu krajach. Projekt będzie realizowany poprzez wymianę doświadczeń, spotkania na platformach internetowych oraz udział w zorganizowanych wycieczkach, wizytach w instytucjach, czy też spotkaniach z fachowcami.

W zależności od zakresu projektu (liczba podróży, wycieczek, wizyt, noclegów itp.) koszty całkowite projektu będą się wahać od 100 do 150 zł. Pozostałe koszty poniesie Polsko – Niemiecka Współpraca Młodzieży.

Jeśli jesteś zainteresowany / zainteresowana udziałem w tym projekcie, możesz skorzystać z poniższego formularza, który należy wypełnić i oddać swojemu nauczycielowi języka niemieckiego.

Prosimy o złożenie poniższego wniosku, najpóźniej do 10.06.2021r.

Dziękujemy za zainteresowanie wymianą i cieszymy się ze wspólnego projektu!

Załącznik - zgłoszenie do udziału w wymianie

Sabina Witek

Anna Wróbel