MIĘDZYSZKOLNY TURNIEJ POCZTÓW SZTANDAROWYCH

Opublikowano: wtorek, 10 maj 2022

b_250_0_16777215_0_0_images_krakowska.u_Aktualnosci_2021_2022_turniej_pocztow.jpg27 kwietnia 2022 w Zespole Szkół Ponadpodstawowych im. Józefa Piłsudskiego odbył się Międzyszkolny Turniej Pocztów Sztandarowych, któremu patronowali: Starosta Powiatu Tarnowskiego, Burmistrz Miasta i Gminy Zakliczyn oraz Ochotnicza Straż Pożarna w Zakliczynie.

Przewodnim celem Międzyszkolnego Turnieju Pocztów Sztandarowych Powiatu Tarnowskiego i Gminy Zakliczyn było wychowawcze wzmocnienie postaw patriotycznych młodzieży szkolnej, szczególnie postawy poszanowania i miłości do narodowej tradycji, państwowych symboli Polski i symboli szkolnych.

Turniej przebiegał w dwóch etapach:

Pierwszy etap – konkurs wiedzy o państwowych symbolach Polski, symbolach szkolnych i ceremoniału szkolnego, który odbył się 07 kwietnia.

Drugi etap – współzawodnictwo ze znajomości zasad musztry i ceremoniału szkolnego pocztów sztandarowych, który odbył się 27 kwietnia. W tym samym dniu odbyło się uroczyste wręczenie dyplomów i nagród zwycięzcom w obu kategoriach Turnieju.

Naszą szkołę w turnieju reprezentowali uczniowie: Filip Rzepecki, Natalia Stanuszek, Justyna Jankoś i Julia Korzeniowszka. W konkursie wiedzy Natalia Stanuszek zajęła pierwsze miejsce, Justynka Jankoś i Julia Korzeniowska zajęły trzecie miejsce. W rywalizacji z zasad musztry ze sztandarem zespół naszych uczniów w składzie: Filip Rzepecki, Natalia Stanuszek i Justynka Jankoś otrzymali „kryształową” statuetkę za zajęcie trzeciego miejsca. Warto dodać, że zespół pocztu sztandarowego ZSP im. Józefa Piłsudskiego w Zakliczyn, to uczniowie pierwszych klas wykazali się bardzo dobrą wiedzą teoretyczną a praktyczną znajomością zasad musztry ze sztandarem „dorównali kroku” starszym kolegom z klas mundurowych ze szkoły Gromniku i Wojnicza.

GRATULUJEMY I PIĘKNIE DZIĘKUJEMY NASZYM UCZNIOM ZA GODNE REPREZENTOWANIE NASZEJ SZKOŁY!!!

Zapraszamy do obejrzenia bardzo obszernej fotorelacji z turnieju na http://www.biblioteka.zsp-zakliczyn.pl/