NAJLEPSZY MATEMATYK ZSP

Opublikowano: poniedziałek, 30 maj 2022

b_250_0_16777215_0_0_images_krakowska.u_Aktualnosci_2021_2022_najlepszy_matematyk_zsp_3.jpgW dniu 23 maja 2022 r czternastu uczniów liceum, zarówno z klasy pierwszej, drugiej, jak i trzeciej wzięło udział w szkolnym konkursie „Najlepszy matematyk ZSP”. Uczniowie rozwiązywali zadania obejmujące materiał z całego roku szkolnego tej klasy, do której obecnie uczęszczają.

W rozwiązywanych zadaniach musieli wykazać się umiejętnością logicznego myślenia, budowania modelu matematycznego danej sytuacji, tworzenia strategii rozwiązania problemu, znajomością wielu twierdzeń i pojęć matematycznych oraz sprawnością rachunkową.

Tegorocznym zwycięzcą konkursu został Jakub Truchan z klasy 2LO.

Drugie miejsce zajęła Weronika Krakowska z klasy 1LO, a trzecie Justyna Ramian z klasy 2LO.

Gratulujemy zwycięzcom i wszystkim pozostałym uczniom, którzy zdecydowali się wziąć udział w tym konkursie. Życzymy jednocześnie sukcesów w dalszej nauce matematyki. (MJ)

najlepszy_matematyk_zsp najlepszy_matematyk_zsp najlepszy_matematyk_zsp najlepszy_matematyk_zsp
najlepszy_matematyk_zsp najlepszy_matematyk_zsp