SPOTKANIE EDUKACYJNO-PROFILAKTYCZNE Z POLICJĄ

Opublikowano: piątek, 25 listopad 2022

b_250_0_16777215_0_0_images_krakowska.u_Aktualnosci_2022_2023_spotkanie_edukacyjno_profilaktyczne_z_policja_05.jpgW dniu 24.11.2022r po raz kolejny gościł w naszej szkole  asp. sztab. Adam Kula z Posterunku Policji w Zakliczynie. Spotkanie miało na celu podniesienie świadomości uczniów klas pierwszych w zakresie odpowiedzialności za wykroczenia  lub czyny zabronione.

Omówione zostały podstawowe akty prawne obowiązujące przy realizacji zadań związanych z problematyką nieletnich m.in. Ustawa z dnia 9 czerwca 2022 roku „O wspieraniu i resocjalizacji nieletnich” i wynikające z ustawy nowe uprawnienia dla Policji oraz Dyrektora szkoły. Interpretacja  przepisów prawa w odniesieniu do nieletnich była poparta przykładami z praktyki policyjnej. Uczestnicy spotkania mieli możliwość zadawania  pytań i uzyskania na nie odpowiedzi.

Wyrażam podziękowanie asp.sztab. Adamowi Kuli  za wspieranie szkoły w realizacji oddziaływań wychowawczych i profilaktycznych. Mam nadzieję, że większa świadomość młodzieży przełoży się na odpowiedzialne wybory i pozwoli w przyszłości uniknąć konfliktu z prawem. Wszak,  jak głosi jedna z podstawowych zasad prawa  ignorantia iuris nocet  (łac. nieznajomość prawa szkodzi), zgodnie z którą nikt nie może podnosić, iż zachował się niezgodnie z normą dlatego, że nie wiedział o jej istnieniu. (JD)

spotkanie_edukacyjno_profilaktyczne_z_policja  spotkanie_edukacyjno_profilaktyczne_z_policja  spotkanie_edukacyjno_profilaktyczne_z_policja  spotkanie_edukacyjno_profilaktyczne_z_policja