„GDZIE DIABEŁ NIE MÓGŁ, TAM…”

Opublikowano: poniedziałek, 13 marzec 2023

b_250_0_16777215_0_0_images_krakowska.u_Aktualnosci_2022_2023_dzien_kobiet_w_ZSP_000.JPG8 marca w naszej szkole odbyło się kolejne z cyklicznych spotkań, poświęconych wyjątkowym kobietom, o których jednak rzadko się pamięta.

Podczas tegorocznej uroczystości przedstawione zostały sylwetki Emilii Szczanieckiej, Wiktorii Jankiewiczowej, Wandy Ossowskiej i Cezarii Iljin. Kobiety te angażowały się w powstanie listopadowe, styczniowe lub warszawskie, działały w konspiracji podczas II wojny światowej, były więzione przez NKWD we Lwowie, przesłuchiwane przez gestapo na Pawiaku, skazane na niewolniczą pracę w obozach w Majdanku, Auschwitz, Ravensbrück, Neustadt-Gleve.

Historie tych kobiet mogą być inspiracją do przekraczania własnych ograniczeń, gdyż pokazują, że w życiu konieczne jest podejmowanie trudnych decyzji i konsekwentna realizacja zamierzonych celów. (MB)

***

Organizatorzy serdecznie dziękują niżej wymienionym uczniom, którzy byli zaangażowani w przygotowanie części artystycznej.

Lektorzy: Mariusz Nadolnik, Jakub Truchan, Bartłomiej Kiełbasa, Natalia Gębarowska, Aleksandra Baniak, Joanna Drożdż, Michał Nowak

Instrumentaliści: Łukasz Bocheński, Jakub Bartosik, Kacper Hołda

Chórzystki: Ewelina Maraś, Magdalena Rudnicka, Wiktoria Gierałt, Estera Dudek, Julia Matracz, Łucja Obrzud, Klaudia Sacha, Gabriela Socha, Oliwia Ziółkowska

dzien_kobiet_w_ZSP  dzien_kobiet_w_ZSP  dzien_kobiet_w_ZSP