PRZYWRACAMY PAMIĘĆ ORAZ KSZTAŁTUJEMY POSTAWY OTWARTOŚCI I TOLERANCJI

Opublikowano: poniedziałek, 24 kwiecień 2023

Fundacja „Forum Dialogu” przyznała naszej szkole tytuł „Szkoły Dialogu 2022”. Dyplomy i podziękowania otrzymało 17 nauczycieli z dyrektorem Krzysztofem Małkiem na czele.  W uzasadnieniu czytamy, że Fundacja doceniła nasze „działania na rzecz edukacji o historii i kulturze Żydów”. Program „Szkoła Dialogu” skierowany jest do młodzieży i pomaga poznać uczestnikom rolę, jaką Żydzi odgrywali w ich miastach, lokalną historię, która bardzo często nie jest im znana. Projekt ten uczy wartości obywatelskich i brania odpowiedzialności za życie publiczne. Uczniowie poznając bogactwo lokalnej historii, deklarują większe przywiązanie i dumę z miejsca zamieszkania.

Przypominamy, że po raz pierwszy otrzymaliśmy ten tytuł w roku 2019, a obecne wyróżnienia podkreśla nasze zaangażowanie w kontynuację programy. Koordynatorka programu – Julia Machnowska – pogratulowała nam rozmachu i pomysłowości działań, w których uczestniczyli wszyscy uczniowie i nauczyciele. O naszych przedsięwzięciach można dowiedzieć się więcej z artykułów zamieszczonych na stronie internetowej szkoły: Święto patrona ZSP, Projekt „Krokus”, Dzień pamięci o Żydach, ich kulturze i zagładzie, Obchody „Narodowego dnia pamięci Polaków ratujących Żydów pod okupacją niemiecką”. Wyróżnionym gratulujemy. Dziękujemy Fundacji „Forum Dialogu” za książki oraz upominki dla uczniów i nauczycieli. (DS-C)