WYJAZD EDUKACYJNY W RAMACH PROJEKTU „BĄDŹ EKO V”

Opublikowano: poniedziałek, 22 maj 2023

b_250_0_16777215_0_0_images_krakowska.u_Aktualnosci_2022_2023_wyjazd_edukacyjny_badz_eko_000.jpgW dniu 19 maja 2023 uczniowie liceum wzięli udział w wyjeździe edukacyjno-ekologicznym w ramach projektu „Bądź EKO – kształtowanie postaw proekologicznych wśród uczniów V” ,współfinansowanego ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie oraz Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w ramach Programu Regionalnego Wsparcia Edukacji Ekologicznej.

Głównym celem wycieczki było zwiedzanie wraz z przewodnikiem szklarni i muzeum Ogrodu Botanicznego UJ, w którym uczniowie mieli okazję uczestniczyć w zajęciach i warsztatach edukacyjnych na temat roślin. Kolejnym punktem wjazdu było Centrum Edukacji Przyrodniczej UJ w Krakowie, gdzie zwiedzano stałą ekspozycję o tematyce przyrodniczej. Przewodnik zwrócił uwagę na funkcjonowanie roślin i zwierząt w wybranych ekosystemach, ich odżywianie, rozmnażanie, poruszanie i obronę przed drapieżnikami. Poruszył również temat ginących gatunków oraz ich wpływ na środowisko przyrodnicze i bioróżnorodność.

Taki ekologiczny wyjazd wpłynął pozytywnie na podniesienie u uczniów wiedzy na temat różnorodności i bogactwa naturalnego, potrzeby ochrony środowiska i kształtowania postaw proekologicznych.(WN)

wyjazd_edukacyjny_badz_eko wyjazd_edukacyjny_badz_eko wyjazd_edukacyjny_badz_eko wyjazd_edukacyjny_badz_eko