WYMIANA POLSKO-NIEMIECKA W BAD SEGEBERG
Wpisany przez krakowska   
Wtorek, 25 Wrzesień 2018 20:25

 

W dniach 12 -19 września 2018 r. odbyła się wymiana polsko- niemiecka w Bad Segeberg. Nasi uczniowie mieli możliwość po raz kolejny spotkać się ze swoimi przyjaciółmi z Niemiec. Gdy tylko dolecieliśmy do Hamburga, zostaliśmy serdecznie przywitani przez naszych kolegów wraz z ich rodzinami.

Więcej…
 
POLAKÓW ZNANE I NIEZNANE DROGI
Wpisany przez krakowska   
Poniedziałek, 24 Wrzesień 2018 19:45
 

W bieżącym tygodniu  zostanie w naszej szkole przeprowadzony konkurs ortograficzny pod hasłem – „Polaków znane i nieznane drogi” w  formie dyktanda klasowego, które napiszą wszyscy uczniowie.   Najlepsi otrzymają celujące oceny z języka polskiego oraz  wezmą udział w eliminacjach szkolnych. Zwycięzcy otrzymają nagrody. Etap szkolny konkursu odbędzie się 9 października, a 7 listopada 2018 r. finał wojewódzki. Nasz konkurs, który realizowany jest w ramach projektu „Godność, wolność, niepodległość”, połączymy z VI Małopolskim Dyktandem Niepodległościowym „Po polsku o historii”.

Aby ułatwić przygotowania do etapu klasowego proponujemy zapoznać się z poniższymi zwrotami. Warto wyjaśnić ich znaczenie i opanować trudne formy odmiany. Dyktanda klasowe zostały przygotowane w kilku wersjach. Poniższe wyrażenia nie wyczerpują całego zasobu słów z trudnościami ortograficznymi, ale z pewnością, ich przyswojenie pomoże osiągnąć lepsze wyniki w konkursie. Niech konkurs będzie świętem historii, języka polskiego i szlachetnego współzawodnictwa.
Więcej…
 
UCZNIOWIE LO NA UROCZYSTOŚCIACH RELIGIJNO – PATRIOTYCZNYCH W JAMNEJ
Wpisany przez krakowska   
Poniedziałek, 24 Wrzesień 2018 19:40


25 września 1944 roku partyzanci z batalionu „Barbara” pod dowództwem kpt. Eugeniusza Borowskiego „Leliwy” stoczyli na Jamnej krwawą walkę z oddziałami niemieckimi. Po zaciętej bitwie partyzantom udało się przebić przez okrążoną przez hitlerowców wieś i odnieść zdecydowane zwycięstwo. Jednak w czasie tych walk Niemcy, za pomoc jaką mieszkańcy wsi udzielali partyzantom, spacyfikowali wieś: spalili domy i zamordowali 27 mieszkańców Jamnej, w tym kobiety i dzieci. Aby uczcić pamięć poległych i pomordowanych  23 września 2018 r w Jamnej po raz kolejny odbyły się uroczystości patriotyczno – religijne w ramach obchodów 74. rocznicy bitwy.
Więcej…
 
INFORMACJA O REKRUTACJI DO PROJEKTU
Wpisany przez krakowska   
Czwartek, 20 Wrzesień 2018 16:40
 
 
Zapraszam do udziału w bezpłatnych  warsztatach realizowanych w ramach projektu pn. Nasz Region, Nasza Tradycja- Nasze Dziedzictwo – II edycja, współfinansowanego ze środków Funduszy Europejskich w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020. Rekrutacja trwa do dnia 04.10.2018r. Zainteresowanych proszę o zgłaszanie się do koordynatora projektu- pedagoga szkolnego. O zakwalifikowaniu się na warsztaty decyduje kolejność złożenia dokumentów zgłoszeniowych. Ilość miejsc ograniczona. Projekt obejmuje:
Więcej…
 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 7 z 161
rodo

kierunki_ksztalcenia_18_19

dlaczego_lo

facebook

youtube

wykaz_podrecznikow

nasza_szkola

mche

modernizacjaii

mistrzowie_w_zawodzie

erasmus+

mche

ewd

ewaluacja

edu

ted

stowarzyszenie edukacyjne szansa

warsztaty_szkolne

szczesliwy_numerek

mlodzimlodym

bez_barier