SPOTKANIE PROFILAKTYCZNE DOTYCZĄCE UZALEŻNIEŃ „POWRÓT DO TAMTYCH DNI”
W ramach programu profilaktycznego realizowanego w naszej placówce zorganizowano spotkania poświęcone problematyce uzależnienia od alkoholu oraz jego wpływu na funkcjonowanie rodziny i najbliższego środowiska. Prelekcję poprowadził pan Krzysztof Bajorek – terapeuta uzależnień oraz specjalista ds. przeciwdziałania przemocy w rodzinie. Spotkania odbyły się 9 i 10 czerwca br, a udział w nich wzięli uczniowie klas 1TMB, 1A, 1B, 2T, 3TMB, 4TMB oraz 3LO.
NIEZWYKŁA WIZYTA W DNIU PRZYJACIELA
Z okazji Dnia Przyjaciela, 9 czerwca nasza klasa 2LO przeżyła wyjątkową i bardzo miłą niespodziankę. Niespodziewanie odwiedzili nas Pensjonariusze DPJ, którzy przygotowali dla nas własnoręcznie wspaniały prezent. Spotkanie było pełne serdeczności, uśmiechu i wzruszeń. Nasi goście nie tylko wręczyli nam pieczołowicie wykonany box pełen słodkości, ale także podzielili się swoją życzliwością i ciepłem. Była to niezwykła okazja do integracji międzypokoleniowej oraz przypomnienie, jak ważne są drobne gesty i pamięć o drugim człowieku.
Ten dzień na długo pozostanie w naszej pamięci jako przykład prawdziwej przyjaźni, która nie zna wieku. DZIĘKUJEMY!
MAM TALENT w naszej szkole!
Z radością informujemy, że do finału szkolnego konkursu „Mam Talent” zakwalifikowali się: Kamila Knap i Wiktoria Migas z klasy 1TTG oraz Jan Luna-Świerczek z klasy 1LO. Ich wyjątkowe prace zachwyciły jury i już teraz można je podziwiać wyeksponowane na szkolnym korytarzu. Serdecznie gratulujemy finalistom i trzymamy kciuki za ostateczne rozstrzygnięcie! Wyniki oraz wręczenie nagród już wkrótce.
Arleta Zwolińska, Bernadeta Krupa
DZIEŃ OTWARTY 2026 W ZSP W ZAKLICZYNIE
W murach Zespół Szkół Ponadpodstawowych im. Józefa Piłsudskiego w Zakliczynie odbył się wyjątkowy Dzień Otwarty, podczas którego szkołę odwiedzili uczniowie klas ósmych z Zakliczyna, Stróż, Gwoźdźca, Filipowic, Jastrzębi, Faściszowej, Siemiechowa, Jurkowa, Paleśnicy, Brzozowej, Wielkiej Wsi, Olszyn, Janowic oraz Domosławic. Była to doskonała okazja, aby młodzież mogła poznać ofertę edukacyjną szkoły, zobaczyć nowoczesne pracownie oraz poczuć atmosferę codziennego życia w ZSP.
SZKOLENIE BRANŻOWE W BCU
Młodzież z klasy I Technikum żywienia w dniach 18 i 19 maj 2026r. brała udział w szkoleniu branżowym zawodowym, pn. „Tworzenie dań kuchni bankietowej z wykorzystaniem nowoczesnych trendów”. Pod okiem fachowego szkoleniowca Marcina Płodzienia przygotowywali potrawy, wykorzystując przekazaną teorię, a przede wszystkim umiejętności praktyczne.







