planlekcji4

  • slide_1n
  • slide_2n
  • slide_6n
  • slide_4n
  • slide_3n
  • slide_5n

Erasmus+

Opublikowano: poniedziałek, 17 grudzień 2018

b_250_0_16777215_0_0_images_krakowska.u_Projekty_Erasmus_logo_erasmus.jpgW ubiegłym roku szkolnym w ramach programu Erasmus plus, sektor Kształcenie i Szkolenia Zawodowe, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Zakliczynie pozyskał kwotę 55 362 euro, tj. ponad  235 tys. zł.

Na przełomie stycznia i lutego 2018 r. dwudziestu uczniów naszej szkoły: trzynastu z technikum obsługi turystycznej i siedmiu z technikum pojazdów samochodowych wyjechało na miesięczny staż do austriackiej  Karyntii. Były to m.in. miejscowości: Sirnitz, Klagenfurt i Villach.

Na stażu zawodowym w przedsiębiorstwach austriackich, uczestnicy projektu zdobyli wyjątkowe doświadczenie, poszerzyli swoją wiedzę i umiejętności zawodowe niezbędne dla pracowników ich specjalności pracując w nowoczesnych przedsiębiorstwach mechanicznych i gastronomiczno-hotelarskich. Nabycie tej wiedzy zostało potwierdzone przyznaniem uczestnikom dokumentów: Certyfikatów i Europass-Mobility (paszporty językowe). W ramach przygotowań do wyjazdu na staż, uczniowie odbyli kurs z języka niemieckiego, dzięki któremu mogli swobodnie komunikować się w tym języku, oczywiście posługiwali się również językiem angielskim. Nabyli nowe umiejętności społeczne i adaptacyjne. Dzięki pobytowi  i pracy w innym kraju,  uczniowie otrzymali wielką porcję wiedzy oraz lekcję tolerancji. Zrozumieli  zjawisko przenikania się różnorodnych kultur i zwyczajów oraz potrzebę wyrozumiałości i otwarcia się na przedstawicieli innych narodów – z całą ich odmiennością, nie zawsze dla nas zrozumiałą i często trudną do zaakceptowania.

Nabyte umiejętności stażyści z pewnością przeniosą i wykorzystają w przyszłym zakładzie pracy.

 Grażyna Żabińska

Koordynator Projektu

Staz_w_Karyntii Staz_w_Karyntii Staz_w_Karyntii Staz_w_Karyntii
Staz_w_Karyntii Staz_w_Karyntii Staz_w_Karyntii Staz_w_Karyntii
Staz_w_Karyntii Staz_w_Karyntii   

Filmy promujące

{nomultithumb}  {nomultithumb}
{nomultithumb}  {nomultithumb}

Nasze dane

Zespół Szkół Ponadpodstawowych
im. Józefa Piłsudskiego
w Zakliczynie

32-840 Zakliczyn, ul. Grabina 57

telefon/fax: (014) 66 53 409

http://www.zsp-zakliczyn.pl

e-mail: zsz-zakliczyn@wp.pl

Polityka prywatności

 epuap1

bip1

Gdzie jesteśmy?