Małopolska Chmura Edukacyjna

Opublikowano: poniedziałek, 03 grudzień 2018

W sierpniu podpisana została umowa partnerstwa z Akademią Górniczo-Hutniczą im. Stanisława Staszica w Krakowie - Liderem na rzecz wspólnej realizacji projektu pn. „Małopolska Chmura Edukacyjna”, który realizowany będzie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020, Poddziałanie 2.1.3 ”E-usługi w edukacji”.

Celem projektu jest stworzenie infrastruktury informatycznej – nowoczesnych klas multimedialnych w szkołach ponadgimnazjalnych, połączonych siecią z częścią centralną „Małopolskiej Chmury Edukacyjnej”. Projekt zakłada budowę publicznej e- usługi edukacyjnej służącej przekazywaniu wiedzy oraz przybliżaniu osiągnięć naukowo-dydaktycznych uczelni wyższych uczniom szkół ponadgimnazjalnych przy wykorzystaniu technologii informacyjnych.

Projekt ukierunkowany jest na przekazywanie wiedzy, rozwój kompetencji kluczowych (porozumiewanie się w językach obcych, kompetencje matematyczne i podstawowe kompetencje naukowo-techniczne, kompetencje informatyczne, umiejętność uczenia się, kompetencje społeczne, inicjatywność i przedsiębiorczość) i kompetencji zawodowych oraz przybliżanie osiągnięć naukowych uczelni wyższych uczniom szkół ponadgimnazjalnych w Małopolsce, przy wykorzystaniu technologii informacyjno- komunikacyjnych.

Projekt swym zasięgiem będzie obejmował uczelnie wyższe i szkoły ponadgimnazjalne w Województwie Małopolskim, które zgłosiły chęć udziału. W ramach inicjatywy szkoły zostaną wyposażone w sprzęt niezbędny do realizacji zajęć on-line w postaci wideokonferencji.