planlekcji4

  • slide_1n
  • slide_2n
  • slide_6n
  • slide_4n
  • slide_3n
  • slide_5n

SPOTKANIE UCZNIÓW KLASY 2 LO Z KONSULEM STANÓW ZJEDNOCZONYCH

Opublikowano: niedziela, 21 styczeń 2024

Spotkanie z konsulem USA19 stycznia 2024 roku, uczniowie klasy 2 LO spotkali się z Panią Althei Cawley Murphree - Konsulem Stanów Zjednoczonych ds. Prasy, Kultury i Edukacji, która chętnie opowiedziała o swojej niezwykle ciekawej pracy dyplomatycznej.

Padły pytania dotyczące aktualnych kwestii politycznych rozgrywających się na arenie międzynarodowej, podobieństw i różnic między Polską i Stanami Zjednoczonymi, a także spraw kulturalnych i organizacyjnych Konsulatu Generalnego USA w Krakowie. Uczniowie zostali także zachęceni do skorzystania w przyszłości z programów stypendialnych oraz wymiany w ramach Future Leaders Exchange (FLEX). Całe spotkanie odbyło się w języku angielskim, co napawa nas dumą i potwierdza, że znajomość języków obcych jest współcześnie kompetencją kluczową i daje wiele możliwości. (DT)

Filmy promujące

{nomultithumb}  {nomultithumb}
{nomultithumb}  {nomultithumb}

Nasze dane

Zespół Szkół Ponadpodstawowych
im. Józefa Piłsudskiego
w Zakliczynie

32-840 Zakliczyn, ul. Grabina 57

telefon/fax: (014) 66 53 409

http://www.zsp-zakliczyn.pl

e-mail: zsz-zakliczyn@wp.pl

Polityka prywatności

 epuap1

bip1

Gdzie jesteśmy?