planlekcji4

 • slide_1n
 • slide_2n
 • slide_6n
 • slide_4n
 • slide_3n
 • slide_5n

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ PAMIĘCI O OFIARACH HOLOKAUSTU

Opublikowano: środa, 31 styczeń 2024

161

W dniu 27 stycznia na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach HolokaustuW tym dniu czcimy pamięć o Żydach pomordowanych podczas II wojny światowej. Święto zostało ustanowione przez Zgromadzenie Ogólne ONZ w 2005 r.

Data  upamiętnia kolejne rocznice uwolnienia więźniów z obozu KL Auschwitz-Birkenau.  Delegacja ZSP w Zakliczynie uczestniczyła w uroczystym złożeniu wiązanek i zniczy pod pomnikiem Pamięci Ofiar Holokaustu na terenie dawnego getta. W upamiętnieniu wzięła udział pani Anna Grygiel-Huryn, w towarzystwie męża Tadeusza.  Wiązanki oraz znicze złożyli Burmistrz Miasta i Gminy Zakliczyn - Dawid Chrobak wraz z radnymi Markiem Sobólem i Januszem Flakowiczem oraz reprezentujące społeczność szkolną Danuta Skalska-Cygan, Anna Wieloszyńska i Weronika Zielińska.  

 Z okazji Międzynarodowego Dnia Pamięci o Ofiarach Holokaustu odbędzie się spotkaniez urodzoną w zakliczyńskim getcie panią Anną Grygiel-Huryn, która jest przyjacielem naszej szkoły i chętnie rozmawia z uczniami, opowiadając o tragicznych losach swojej rodziny. Wizyty te są dla nas zawsze bardzo ważne. Stanowią istotny element działań wychowawczych.

 Pomnik Pamięci Ofiar Holokaustu Pomnik Pamięci Ofiar Holokaustu Pomnik Pamięci Ofiar Holokaustu Pomnik Pamięci Ofiar Holokaustu
 Pomnik Pamięci Ofiar Holokaustu Pomnik Pamięci Ofiar Holokaustu Pomnik Pamięci Ofiar Holokaustu Pomnik Pamięci Ofiar Holokaustu
 Pomnik Pamięci Ofiar Holokaustu Pomnik Pamięci Ofiar Holokaustu Pomnik Pamięci Ofiar Holokaustu Pomnik Pamięci Ofiar Holokaustu

Filmy promujące

{nomultithumb}  {nomultithumb}
{nomultithumb}  {nomultithumb}

Nasze dane

Zespół Szkół Ponadpodstawowych
im. Józefa Piłsudskiego
w Zakliczynie

32-840 Zakliczyn, ul. Grabina 57

telefon/fax: (014) 66 53 409

http://www.zsp-zakliczyn.pl

e-mail: zsz-zakliczyn@wp.pl

Polityka prywatności

 epuap1

bip1

Gdzie jesteśmy?