planlekcji4

 • slide_1n
 • slide_2n
 • slide_6n
 • slide_4n
 • slide_3n
 • slide_5n

KONFERENCJA PT. "20 LAT POLSKI W UNII EUROPEJSKIEJ"

Opublikowano: wtorek, 14 maj 2024

026Dnia 10 maja 2024 roku w Zespole Szkół Ponadpodstawowych im. Józefa Piłsudskiego w Zakliczynie odbyła się Konferencja pt. „20 lat Polski w Unii Europejskiej”. Wzięli w niej udział uczniowie naszego Liceum Ogólnokształcącego. Swoją obecnością zaszczyciły nas Pani dr hab. Anna Pachowicz, prof. Akademii Tarnowskiej, Pani Agnieszka Brożek- inspektor Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego, a także Pani Irena Kusion- wiceprzewodnicząca Rady Powiatu Tarnowskiego. W przedsięwzięciu wzięli także udział uczniowie Zespołu Szkoły Podstawowej i Przedszkola w Filipowicach wraz z opiekunem Panią Lucyną Migdą.

Prelegenci z klasy 1 LO i 2 LO rozwinęli następujące tematy:

Paulina Kurzawa, Weronika Zielińska- „Integracja europejska po II wojnie światowej”;

Sara Stępek, Wojciech Truchan- „Ojcowie założyciele UE”;

Julia Hekłowska, Gabriela Kijowska- „Czym zajmuje się UE?”;

Oliwia Gemza, Oliwia Mikołajczyk, Anna Sorys- „Instytucje UE”;

Julia Różycka, Anna Wieloszyńska, Julia Wolak- „UE w mojej gminie”;

Gabriela Izworska, Magdalena Rudnicka, Weronika Okapa- „Szanse i zagrożenia dla Polski wynikające z uczestnictwa w UE”.

Pani dr hab. Anna Pachowicz, prof. AT przedstawiła referat pt. „Droga Polski do UE”, Pani Agnieszka Brożek przeprowadziła lekcję europejską, natomiast Pan Daniel Tabiś przybliżył temat źródeł prawa UE.

Po części teoretycznej nadszedł czas na Konkurs Wiedzy o Unii Europejskiej. Czołowe miejsca zajęli w nim: Sylwia Sumara (kl. 3 LO), Zuzanna Zielińska (kl. 3 LO), Julia Hekłowska (kl. 2 LO), Paulina Kurzawa (kl. 2 LO) i Wojciech Truchan (kl. 1 LO). Wyróżnienia zdobyli: Daniel Martyka (ZSPiP Filipowice), Anna Sorys (2 LO), Justyna Jankoś (kl. 3 LO), Oliwia Mikołajczyk (kl. 2 LO) i Zuzanna Macheta (kl. 1 LO). Serdecznie gratulujemy. 

Patronat nad wydarzeniem objęli: Pani Marta Malec-Lech- Członek Zarządu Województwa Małopolskiego, Punkt Informacji Europejskiej EUROPE DIRECT Kraków oraz Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Tarnowie. Dziękujemy za współpracę także Akademii Tarnowskiej.

 Konferencja UE Konferencja UE Konferencja UE Konferencja UE
 Konferencja UE Konferencja UE Konferencja UE Konferencja UE
 Konferencja UE Konferencja UE Konferencja UE Konferencja UE
 Konferencja UE Konferencja UE Konferencja UE Konferencja UE
 Konferencja UE Konferencja UE Konferencja UE Konferencja UE
 Konferencja UE Konferencja UE Konferencja UE Konferencja UE
 Konferencja UE Konferencja UE Konferencja UE  

Filmy promujące

{nomultithumb}  {nomultithumb}
{nomultithumb}  {nomultithumb}

Nasze dane

Zespół Szkół Ponadpodstawowych
im. Józefa Piłsudskiego
w Zakliczynie

32-840 Zakliczyn, ul. Grabina 57

telefon/fax: (014) 66 53 409

http://www.zsp-zakliczyn.pl

e-mail: zsz-zakliczyn@wp.pl

Polityka prywatności

 epuap1

bip1

Gdzie jesteśmy?