ŚWIATOWY DZIEŃ TURYSTYKI

Opublikowano: czwartek, 03 październik 2024

001Dnia 27 września każdego roku obchodzimy Światowy Dzień Turystyki - szczególne święto dla miłośników podróży na całym świecie. Początki Światowego Dnia Turystyki sięgają roku 1980 - od tamtego czasu stał się ważnym wydarzeniem na całym świecie, promującym turystykę.

Każda edycja ma swój temat przewodni, a w tym roku jest to "Turystyka i Pokój". Turystyka może odgrywać istotną rolę w promowaniu pokoju i zrozumienia między narodami i kulturami. Ustanowione przez Światową Organizację Turystyki w 1979 roku Święto ma za zadanie zwiększanie świadomości dotyczącej wpływu turystyki na cały świat i jej roli w budowaniu międzynarodowych więzi społecznych.

Tym razem klasy technikum organizacji turystyki z naszej szkoły również świętowały ten dzień. Pod opieką Pana Mariusza Lasoty, pani Agaty Bojdo-Miłkowskiej oraz pani Marioli Mężyk brały udział w wycieczce "Szlakiem zamków nad Dunajcem" . Uczniowie zgłębiali wiedzę o ruinach zamku rycerskiego w Rożnowie, zamku w Tropsztynie, zamku w Czchowie oraz zamku w Melsztynie. Zamki nad Dunajcem niewątpliwie zachwycają swoim majestatem. Poza zamkami i ruinami, na trasie warto zobaczyć także wiele innych miejsc i budowli historycznych.

światowy dzień turystyki  światowy dzień turystyki  światowy dzień turystyki  światowy dzień turystyki
 światowy dzień turystyki