WYCIECZKA Z PROJEKTU 'BĄDŹ EKO'

Opublikowano: sobota, 05 październik 2024

0031 Października odbyła się wycieczka w ramach projektu Bądź Eko V podczas, której uczniowie odwiedzili Europejskie Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego i Arboretum w Lusławicach oraz Ścieżkę Przyrodniczo-Leśną w Wierzchosławicach.

Celem wycieczki było zaznajomienie uczestników z florą i fauną ekosystemów leśnych regionu tarnowskiego, a także z metodami ochrony zagrożonych gatunków. W programie znalazły się również zagadnienia dotyczące zwiększania retencji wody oraz zapobiegania powodziom i suszom w lasach. Dyskutowano o sposobach adaptacji leśnictwa do zmian klimatycznych, w tym o strategiach mających na celu zapobieganie i minimalizowanie skutków pożarów. Dodatkowo, wyjazd miał na celu rozwijanie wśród uczniów postaw ekologicznych oraz poczucia odpowiedzialności za środowisko, co przyczyni się do przyszłej ochrony gatunków i stabilności ekosystemów, a także do przywracania naturalnych zasobów i ich składników.

Ponadto uczniowie mieli możliwość poznania sylwetki Krzysztofa Pendereckiego, wybitnego kompozytora oraz wizjonera, który zaprojektował swój własny park, w którym znalazło się wiele rodzajów roślin krajowych oraz gatunki sprowadzane specjalnie w celu stworzenia unikalnej przestrzeni.

bądź eko  bądź eko  bądź eko  bądź eko
 bądź eko