RÓWNE SZANSE EDUKACYJNE - WYJAZD INTEGRACYJNY LICEALISTÓW DO KRAKOWA - DZIEŃ PEŁEN WRAŻEŃ
W dniu 04 kwietnia 2025 uczniowie naszego liceum wzięli udział w wyjątkowym wyjeździe integracyjnym do Krakowa w ramach projektu „Równe szanse edukacyjne” nr: FEMP.06.10-IP.01- 0147/24 dofinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego Plus w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Małopolski 2021 – 2027 Działanie 6.10 Wsparcie kształcenia ogólnego Typ A Edukacja włączająca w szkołach i placówkach systemu oświaty prowadzących kształcenie ogólne. Celem wyprawy było nie tylko poznanie zabytków i atrakcji miasta, ale również wspólne spędzenie czasu i lepsze zintegrowanie się grupy.
Pierwszym punktem programu było Muzeum Gier Wideo, gdzie młodzież miała okazję cofnąć się w czasie i zobaczyć, jak wyglądały pierwsze komputery i konsole do gier. Nie zabrakło także możliwości zagrania w kultowe tytuły sprzed lat, co wzbudziło sporo emocji zarówno u miłośników nowoczesnych technologii, jak i fanów retro-gier.
Kolejnym przystankiem było Muzeum Figur z Klocków LEGO. Uczniowie z zachwytem podziwiali imponujące konstrukcje zbudowane z tysięcy kolorowych elementów – od scen z filmów, przez słynne budowle, aż po miniatury postaci znanych z bajek i popkultury. Dla wielu była to inspiracja do własnych, twórczych działań.
Na zakończenie licealiści zwiedzili Podziemia Rynku Głównego, gdzie w interaktywny sposób poznali historię średniowiecznego Krakowa. Spacerując pod ziemią, mogli poczuć klimat dawnego miasta, zobaczyć autentyczne wykopaliska archeologiczne i poznać ciekawostki związane z codziennym życiem mieszkańców sprzed wieków.
Wyjazd okazał się nie tylko ciekawą lekcją historii i kultury, ale także świetną okazją do rozmów, śmiechu i budowania relacji między uczniami. Wszyscy wrócili do domu zadowoleni, z głowami pełnymi wspomnień i nadzieją na kolejne wspólne przygody.
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |