WERONIKA STANUCH FINALISTKĄ OGÓLNOPOLSKIEJ OLIMPIADY WIEDZY O TURYSTYCE!
W dniach 3-6 kwietnia 2019 r. uczennica naszej szkoły z klasy III technikum obsługi turystycznej- Weronika Stanuch brała udział w zawodach III stopnia (etap centralny) Olimpiady Wiedzy o Turystyce zorganizowanej przez Instytut Geografii Miast i Turyzmu, Wydziału Nauk Geograficznych Uniwersytetu Łódzkiego, który odbył się w Załęczu Wielkim. W etapie centralnym brało udział zaledwie 29 najlepszych uczniów z całej Polski, którzy pozytywnie przeszli wcześniej etap szkolny i okręgowy.
Podczas etapu centralnego VI Olimpiady Wiedzy o Turystyce, która była realizowana pod hasłem „Turystyka w przyrodzie”, zadaniem uczestników było zaprezentowanie projektu zagospodarowania turystycznego wybranego obszaru lub obiektu cennego przyrodniczo. Głównym celem miało być udostępnienie go na potrzeby turystyki przy jednoczesnej trosce o minimalizowanie niekorzystnego wpływu ruchu turystycznego na wybrany obiekt lub obszar.
Weronika przygotowała bardzo ciekawą prezentację pod tytułem „Dunajec dzieckiem gór”. Ostatecznie w wyniku napisanego testu i prezentacji multimedialnej uzyskała zaszczytny tytuł finalisty VI Olimpiady Wiedzy o Turystyce.
Olimpiada Wiedzy o Turystyce została wpisana na listę olimpiad Ministerstwa Edukacji Narodowej, co oznacza, że finaliści Olimpiady są zwolnieni z części pisemnej egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie technik obsługi turystycznej. Finaliści i laureaci VI Olimpiady Wiedzy o Turystyce otrzymali indeksy na kierunki realizowane na Wydziale Nauk Geograficznych Uniwersytetu Łódzkiego: Turystyka i Rekreacja, Geoinformacja, Gospodarka Przestrzenna, Geografia, Geomonitoring, Studia Regionalne. Ponadto finaliści
i laureaci Olimpiady decyzją większości senatów wyższych uczelni mogą być przyjmowani na studia wyższe z pominięciem postępowania rekrutacyjnego.
Oprócz zmagań dla uczestników i ich opiekunów przewidziano bogatą ofertę zajęć dodatkowych m.in. wycieczkę po Załęczańskim Parku Krajobrazowym, grę terenową, warsztaty wypieku chleba, prelekcje dotyczące turystyki przyrodniczej, zajęcia integracyjne czy też wieczór z piosenką przy ognisku. Udział w III etapie Olimpiady był też świetną okazją do zawarcia nowych ciekawych znajomości z uczniami innych miast, wymiany doświadczeń, a także poznania autorów podręczników do nauczania zawodu technik obsługi turystycznej, z których uczniowie co dzień czerpią wiedzę podczas lekcji.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów dla Weroniki!
Nauczyciele przedmiotów zawodowych turystycznych